12 stycznia 2016

Runa

Nadszedł czas na pierwszego posta w 2016 roku. Czy będzie ich więcej niż w poprzednim? Mam nadzieję. Chciałabym się zmotywować i częściej pisać posty, a także połączyć w jakiś sposób facebooka i blog.
Ale czas przedstawić Runę. Runa to naszyjnik bohaterki książki, która się dopiero pisze "Orzeł Biały".

Piękne kaboszony agatu brazylijskiego i nabój złotego pirytu oplotłam koralikami TOHO . 8 mm kuleczki ametystu dodają odrobinki koloru.  Do tego złocona zawieszka kwiatu życia, symbol typowo słowiański, nawiązujący do kultu słońca.  W wierzeniach ludowych ma chronić przez złymi mocami. Bardzo często jest spotykany na Podhalu :)  KLIK PO CIEKAWE INFORMACJE

Symbole, które namalowałam złotą farbą na kamieniach to runy Wunjo i Sowelo. Bardzo silne, dające radość, szczęście, przynoszące sukces.

Bardzo trudno uchwycić mi piękno tych agatów. Są niesamowite i warte swojej ceny. Ich wielkość to 30x22 mm. Koraliki, jakich użyłam do oplatania to TOHO w kolorach Silver Lined Frosted Tanzanite, bardzo ładny kolor, bardzo miło mi się z nim pracuje, oraz Pernament Finish Galvanized, które są bardzo miłe w dotyku.
Całość zawiesiłam na łańcuszku i dodatkach w kolorze starego mosiądzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. To dla mnie bardzo ważne. Buziaki :*